O mnie

gozdziaszekJestem adwokatem i naukowcem. Zajmuję się Prawem Internetu i Technologii. Pracuję jako adiunkt w Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych  Komunikacji Elektronicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadzę również prawniczą działalność gospodarczą. Łączę praktykę i teorię w zakresie prawa IT. Moje dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że to dzięki naukowemu podejściu, dobrze współpracuje mi się zarówno z informatykami, jak też przedsiębiorcami, w szczególności przy innowacyjnych rozwiązaniach, kiedy prawo okazuje się przestarzałe.

Uważam, że sieć internetowa, czy też szerzej – nowoczesna technologia, będzie odgrywać coraz większą rolę w każdej sferze aktywności człowieka. Choć niby jest to banał, to jednak moja działalność zawodowa jest tego właśnie przykładem. Wokół Internetu koncentruje się cała moja praca. Myślę, że w przedmiocie Internetu jest jeszcze sporo do zrobienia, zwłaszcza że przestaje on służyć wyłącznie ludziom, lecz w coraz większym stopniu opiera się na wymianie danych pomiędzy maszynami ponad głowami ludzi (tzw. Interent Rzeczy). Być może właśnie komunikacja pomiędzy maszynami i urządzeniami zapoczątkuje nowe spojrzenie na użyteczność sieci interentowej.

Na tym blogu prawniczym wyrażam swoje stanowisko w różnych sprawach związanych z cyberprzestrzenią i technologią. Wskutek niedopasowania prawa do potrzeb elektronicznej gospodarki istnieje wiele niejasności. Nie jest zatem wykluczone, że inni prawnicy prezentują odmienne poglądy:)

lukasz.gozdziaszek@prawo-internetu.pl

Łukasz Goździaszek